YAKUPLU ELEKTRİKÇİ Boya Badana

YAKUPLU ELEKTRİKÇİ BOYA BADANA

İç ve dış mekanlar da zemin hazırlıklarının tamamlanmasının ardından, yüzeyin kişisel zevklere göre seçilen renklere bürünmesine imkan veren, sürüldüğü yüzeyi koruyan ve dekoratif özellik kazandıran kimyasal maddelere ”Boya” denir.

Boya hemen hemen tüm malzemelere uygulanabildiği için sanat, tasarım, endüstriyel kaplamalar gibi alanlarda da kullanılmaktadır.

Boyalar kullanım alanı ve amaçlarına göre çok değişik özelliklere sahiptir.

YAKUPLU ELEKTRİKÇİ BÖLGESİNDEKİ SİZ DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZ İÇİN BOYACI USTASI TECRÜBELİ VE PROFESYONEL OLMALIDIR

Genel Olarak Boyada Aranılan Özellikler :

Boyada Kapatıcılık : Boyanın uygulandığı yüzeyi tamamen kapatması, yüzeyi göstermemesi ve iki katta yüzeyi kapatması beklenmektedir.

Kolay Uygulanabilir Olması : Boyanın, fırça ile rahat bir uygulama yapılması ve sonuç olarak iyi bir yüzey görünümü bırakması beklenmektedir.

Fiziksel Etkilere Dayanım : Sürtünme, çizilme, silinme gibi etkenlere karşı dayanıklı olması beklenmektedir.

Kimyasal Etkilere Dayanım : Sabun, deterjan, kola, yağ, meşrubat gibi maddelere dayanıklı olması gerekmektedir.

Atmosferik ve Özel Şartlara Dayanım : Yağmur, güneş ve diğer koşullara dayanıklı olması gerekmektedir.

Dekoratiflik : Tüm bu özelliklerinin yanında uygulanan yüzeye ve mekana dekoratif bir görüntü kazandırması beklenmektedir.

YAKUPLU ELEKTRİKÇİ Uygun Boya Seçimi:

1) Öncelikle yüzeye uygun bir boya seçilmeli ve yardımcı malzeme gerekiyorsa yüzeye ve boyaya uygun olmasına dikkat edilmelidir.

2) Boya satın alınırken kaliteli olanı tercih edilmelidir. Ucuz ve kalitesiz boyalar metrekare bazında kaliteli boyalarla aynı maliyete gelir. Ancak az bir fiyat için yapılan tasarruf ileride büyük zararlara neden olabilir.

3) Piyasada her kalitede boya, astar ve tiner bulunabilir. Ancak uygulamada daha iyi sonuç almak için yüzeye uygun boya, astar ve tiner kullanılması önerilir. Alacağınız yüzeye uygun boya, astar ve tiner aynı firmanın olmasında avantaj vardır.

4) Boya seçerken, satın alınan ürünün TSE standartlarını taşıyıp taşımadığı, üretici firmanın ISO 9000 belgesine sahip olup olmadığı kontrol edilmelidir.

5) İç ve dış mekanlarda kullanılacak rengin mekana uygun olup olmadığı küçük bir yüzeyde denenmelidir.

By Ağaoğlu Design olarak YAKUPLU ELEKTRİKÇİ Boya Badana hizmetimizde Hızlı, Güvenilir, Profesyonel ve Kaliteli Hizmetler Sunmaktayız. İşinin Ehli ve Uzmanı Ustalar ile çalışarak, Müşteri Memnuniyetini en üst seviyede tutmak için büyük gayret gösteriyoruz.

Sıradaki Hizmet: YAKUPLU ELEKTRİKÇİ Bir Günde Boya Badana